Polska Myśl Narodowa

Witryna Polska Myśl Narodowa stawia sobie za cel tworzenie i popularyzację opracowań na następujące tematy: interes narodowy Polaków w XXI wieku, polska tożsamość narodowa, postawa narodowa (nacjonalizm) kontra pseudopatriotyzm, historia narodu polskiego i jej narodowa wykładnia, ekonomia i zgubny wpływ forsowania neokolonialnego kapitalizmu na losy narodu, kapitalizm neoliberalny a demografia, cenzura i manipulacje socjotechniczne w Internecie. <!– naSSsDkNe6tDO2ACMtRb5IoMRwo –>

Filmy

Tu będą umieszczane filmy, które warto obejrzeć i przedyskutować ze znajomymi. Nie zawsze autorzy filmów nazywają po imieniu sprawców zła, niekiedy tylko – pokazują ich metody – i skutki ich działań.

Doktryna szoku

Doktryna szoku – metody stosowane przez władców USA do grabieży majątku narodowego i zubażania ludności państw narodowych na całym świecie; Irak i Libia to zaledwie ostatnie ofiary tego mechanizmu, działającego już od zamachu stanu w Iranie (1953, Operacja AJAX),

Wyznania ekonomicznego hitmana (napisy PL)

Wyznania ekonomicznego hitmana (napisy PL) – interesujący film, opisujący zapomniane epizody ekspansji polityczno-ekonomicznej na Amerykę Środkową i Południową – oraz Iran i Irak. Film pokazuje wiele zdarzeń opisanych w „Doktrynie szoku” z innej perspektywy – obserwatora wewnętrznego – współsprawcy (http://www.johnperkins.org/).

The Take (La Toma)

The Take (La Toma) – nieznana historia katastrofy gospodarczej w Argentynie – jak kooperatywy pracownicze przejmowały majątek produkcyjny, porzucony przez zbankrutowanych właścicieli na pastwę złomiarzy,

Współczesne niewolnictwo- lektor PL

Współczesne niewolnictwo- lektor – los neoniewolników rolnych – film zaczyna się od studium przypadku – tragicznej śmierci Polaków, ale zawiera również bezcenną syntezę – pokazuje szerszy kontekst ekonomiczny (obowiązkowo należy zobaczyć od 35-tej minuty do końca).

Spisek żarówkowy – nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności

Spisek żarówkowy – nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności – Dokument emitowany w telewizji TVN CNBC z cyklu „Zrozumieć świat”. Planned obsolescence czyli planowane „przestarzanie” produktów to celowe projektowanie produktów w taki sposób, by po krótkim czasie użytkowania nadawały się do wymiany na nowszy model. Jeśli komuś się wydaje, że żyje w świecie tandety, że starsze produkty były o wiele trwalsze niż produkowane obecnie – niestety jego odczucia są zgodne ze stanem faktycznym. Skutkiem przemian są hałdy śmieci – w krajach rozwiniętych – i w krajach trzeciego świata, dokąd kraje rozwinięte wysyłają te śmieci, jeśli tylko mogą.

„Gaz łupkowy – szokujące fakty i mity”

„Gaz łupkowy – szokujące fakty i mity” – prezentacja, z której wynika, że na gazie łupkowym zarobią wszyscy, tylko nie Polacy. Dodatkowo – okazuje się, że oddano za bezcen wyniki badań geologicznych, których koszt (ok 200 mld PLN według dzisiejszych cen) pokryło społeczeństwo PRL.

„Zniesławienie, czyli prawda o ”antysemityzmie”

„Zniesławienie, czyli prawda o ”antysemityzmie” (tytuł oryginalny: Defamation)- film wielce pouczający, niestety tłumaczenie zawiera wiele błędów (tłumaczenie poprawione przez nas można pobrać tu Zniesławienie (2009) – napisy (MicroDvd/sub), film można pobrać stąd). Powinien go obowiązkowo zobaczyć każdy, ponieważ ukazuje on mentalność Żydów „od kuchni”. Film został nakręcony przez Żyda, który miał dostęp do środowisk ADL (Anti-Defalation League – Ligi Przeciwko Zniesławieniu, Ligi Antydefamacyjnej) – swoistej organizacji zajmującej się lobbingiem, propagandą i zastraszaniem (oskarżeniami o „antysemityzm” w nowej wykładni czyli brak miłości do Żydów). Film prezentuje paramafijną działalność Ligi od podszewki. Prezentowane są ponadto metody „wychowania” młodzieży żydowskiej w nienawiści i pogardzie do innych narodów i paranoicznym strachu. Film jest niewątpliwie kluczem do zrozumienia współczesnej rzeczywistości geopolitycznej oraz mentalności współczesnych Żydów. Ta mentalność oznacza jeszcze poważniejsze problemy w relacjach z żydowską diasporą i państwem Izrael w nadchodzących dziesięcioleciach.
Autorowi filmu należy się wielki szacunek za obiektywizm i wolę zaprezentowania innym narodom zła, które toczy naród żydowski.

„Jak się robi rewolucje” – „kolorowe rewolucje” made in USA – od kuchni

„Jak się robi rewolucje” – Film dokumentalny produkcji francuskiej, w miarę obiektywny, jeśli chodzi o prezentację faktów, natomiast bardzo niekompletny jeśli chodzi o wyciąganie wniosków z zaprezentowanych faktów. Opis dotyczy wszystkich części filmu. W pierwszych częściach filmu poznajemy „kuchnię” „kolorowej rewolucji” („aksamitnej rewolucji”) w Jugosławii. Młodzi liderzy „Otporu” tworzą ruch pozbawiony jakiegokolwiek programu politycznego, jedynym ich postulatem jest odejście Slobodana Miloševića. Młodzi ludzie chętnie przychodzą na manifestacje i koncerty, gdzie planowo pojawiają się politycy z partii opozycyjnych. Występują tylko w tle, w cieniu liderów młodzieży. Potem, gdy „Otpor” będzie już zbędny, to ci stojący w cieniu przejmą władzę. Kilka ciekawszych obserwacji, które z filmu można wyłowić:
3/4, 2:25 – rewolucja jest sprzedawana społeczeństwu, szczególnie mlodziezy jako moda, styl życia – a nie działalność polityczna (młodzież jest zniechęcana do polityki: „polityka jest nudna” – działanie w „kolorowej rewolucji” zaś jest „zabawą”, „sportem towarzyskim”)
3/4, 3:15 – akcje „kolorowych rewolucjonistów zawsze są reżyserowane pod media, zwykle media są informowane i zapraszane na te akcje – dziennikarskie hieny żywią się „wiadomościami dnia”, wykańczając jednocześnie własne narody
3/4, 9:45 – setki namiotów dla „pomarańczowej rewolucji” na Ukrainie w 2004 roku nie pojawiły się znikąd – była to pomoc od zachodnich fundacji Pavlo Demesa
4/4 2:45 – przewrót w Azerbejdżanie nie był sponsorowany przez „międzynarodowe” fundacje, lokalni „demokraci” spróbowali samodzielnie sfinansować własną rewoltę, odnieśli pewne sukcesy ale …
4/4 3:35 – azerbejdżańscy rewolucjonisci nie dostali pieniędzy od „międzynarodowych” fundacji – ponieważ „międzynarodowe” koncerny podpisały z Alijewem kontrakty na tyle korzystne, że nie da sie ich przelicytować – „rewolucja” kończy się spektakularną klapą przy znamiennym milczeniu „międzynarodowej opinii publicznej” i „międzynarodowych” mediów.

Wszystkie części:
„Jak się robi rewolucje” (1/4) PL
„Jak się robi rewolucje” (2/4) PL
„Jak się robi rewolucje” (3/4) PL
„Jak się robi rewolucje” (4/4) PL

10 responses to “Filmy

 1. edgier25 15 października, 2013 o 4:22 pm

  Przepraszam – temat sasięgnięty został zupełnie przypadkiem na innej stronie z linkiem do YT – stąd też podałem link do YT.
  Uważam , że chyba nic się nie stało błąd poprawię . Cieszę się natomiast z tego, że są jeszcze ludzie, którzy wiedzą co w tym kraju i nie tylko się dzieje i nie boją się propagować prawdy w imię dobra wspólnego .
  Pozdrawiam.

 2. grzanek 16 października, 2013 o 5:34 pm

  Czy moglibyście per analogiam utworzyć podstronę z pozycjami książkowymi, których lekturę zalecacie (oczywiście w przerwie między Waszymi publikacjami :-) )? Pozdrawiam
  P.S. Uważajcie na wolna-polska.pl (widziałem, że Palmer polecał ich na WPS) – oni najprawdopodobniej kopią do innej bramki, jestem tego prawie pewien.

  • Redakcja PMN 17 października, 2013 o 4:17 pm

   Dziękujemy za sugestię. Kwestia katalogu polecanych książek zostanie przedyskutowana.
   Jeżeli coś jest nie w porządku ze stroną wolna-polska.pl, to wskazane byłoby opisanie co konkretnie. Oczywiście w takich sprawach konieczne jest uzasadnienie.

   Pozdrawiamy

 3. grzanek 17 października, 2013 o 11:38 pm

  Już drugi raz jestem tam sekowany – pierwszy raz nie przepuszczono mojego komentarza pod artykułem o Iranie (rzekomo będącym na pasku Izraela; zostałem przez redaktora określony mianem hasbaryty za poddawanie w wątpliwość naciąganej tezy artykułu), a drugi raz – mojej wypowiedzi pod niedawnym artykułem o marcu ’68, sugerującej, że exodus funkcjonariuszy SB i eks-funkcjonariuszy UB wraz z rodzinami mógł mieć związek z wojną sześciodniową i związaną z jej skutkami potrzebą skolonizowania zagarniętych terenów tudzież wzmocnienia sił zbrojnych.
  Obie wypowiedzi były nie mniej cenzuralne i merytoryczne niż moje komentarze na PMN czy u Palmera.

  Pozdrawiam

 4. grzanek 17 października, 2013 o 11:44 pm

  Ad vocem drugiego artykułu – zwróciłem przy tym uwagę na analogię marca ’68 do prowokacji kieleckiej z 1946 r. i prawdopodobne autorstwo tych samych sił w obu przypadkach.

  • Redakcja PMN 18 października, 2013 o 6:52 pm

   Przedstawione przez Pana argumenty dotyczą pojedynczego epizodu. Może to zwykłe nieporozumienie. Pana tezę można udowodnić wyłącznie przez analizę całej linii programowej tej strony. Niestety nie wiadomo, co jest linią a co wpadką. Poziom tekstów na wolna-polska.pl jest delikatnie ujmując nierówny.

 5. opolczykpl 19 października, 2013 o 7:24 am

  Obawiam się, że „grzanek” ma rację.

  W regulaminie „wolnej polski.pl” mam specjalnego i indywidualnego „bana”:

  „14. Ataki trollów z żydowskiego skansenu Andrzeja Szuberta vel „opolczyka” oraz lansowanie jego portalu czyli zostawianie linków to gwarantowany ban.”

  http://wolna-polska.pl/regulamin

  Znam głównego admina tej strony i uważam go za użytecznego idiotę. Wiele z publikowanych u niego tekstów to oczywiste dezinformacje. Nazywanie mojego blogu „żydowskim skansenem” najlepiej świadczy o stopniu zaślepienia i głupoty osoby, która to napisała.

  _____________________
  p.e.1984: Właścicielem czy też sponsorem strony jest Jerzy Ulicki-Rek(aktualizacja: informacja ta nie była zgodna z prawdą, J. U.-R. był sponsorem zarzuconego projektu polskawalczaca-stopsyjonizmowi). Sądzę, że oszczerstwa pod Pana adresem są tam zamieszczane na jego życzenie. Pan Jerzy Ulicki-Rek utracił prawo komentowania na moim blogu za ataki ad personam, po tym, jak został ostrzeżony, że atakowanie osób, a nie problemów, skończy się dla niego utratą prawa komentowania. Nie przeszkadza mu to insynuować inne powody, dla których jego komentarze nie pojawiają się na moim blogu. Ale najśmieszniejsze jest to, że … komentarza, o którym wspomina (że jakoby „nie został opublikowany”) w ogóle na moim blogu nie próbował zamieszczać! Szczyt bezczelności oszczercy … Jest to wyjątkowo parszywa technika dezinformacyjna, naprawianie szkód czynionych przez tą osobę jej oszczerczymi metodami wymagałoby ciągłego śledzenia, co pisze i natychmiastowego prostowania. Pana uwadze polecam również uwagę niejakiego „mars”-a poniżej ( http://tinyurl.com/nogtrwd ), ze względu na to, że osoba ta czyni z Pana „niemieckiego Żyda”.
  Pana informacja odnośnie regulaminu strony pana Jerzego Ulickiego-Reka jest ciekawa, świadczy jednak raczej o cechach charakteru tego pana (załatwia nieuczciwymi metodami osobiste porachunki przy użyciu strony, którą nazywa „narodowym centrum informacyjnym”) niż o celach twórców strony „wolna-polska.pl”. Jednak zarówno Pan, jak i ja oceniając wiarygodność i intencje osób tam publikujących i komentujących mamy problem z wiarygodnością naszych sądów, bo obaj jesteśmy na stronie „wolna-polska.pl” (i nie tylko – za to przez te same osoby!) nieuczciwie atakowani. Panu nawet odebrano tam prawo do obrony, ja dotychczas nie sprawdzałem.
  _____________________

  Ewidentne brednie i obrona „prawdziwego katolicyzmu” (żydowskiej ideologii „nowego narodu wybranego”) są stałym punktem tej strony:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-masonski-brat-kaddafi-zyje-2013-09
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/werwolf-doktryna-niemiecka-2013-09
  (O okupacji żydowskiej ani słowa. O panoszeniu się CIA, NSA i Mossadu w Polsce ani słowa. O tym, że Niemcy same są okupowane przez Żydów ani słowa. http://opolczykpl.wordpress.com/2013/08/19/ogolnopolski-zjazd-rodzimowierczy-2/#comment-43103).
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydomason-apostata-bergoglio-porzuca-krzyz-2013-09
  Obrona „pawdziwego”, „przedsoborowego”, zbrodniczego żydo-katolicyzmu jest antypolska. Tak jak antypolski jest sam żydo-katolicyzm. Obojętnie czy przed-, czy „posoborowy”.

  _____________________
  p.e.1984: Sprawy wyznania / światopoglądu są prywatnymi sprawami każdego. Każdy musi samodzielnie dokonać wyboru, pamiętając jednocześnie, że jego decyzja nie może w żaden sposób wpływać na racjonalność jego wyborów politycznych, czyli nie może kolidować z interesem narodu polskiego. Pan wprowadza do dyskursu politycznego konkretny stosunek do konkretnej religii, co moim zdaniem jest całkowicie zbędne. Ja nie mam ochoty oceniać czyjegokolwiek wyznania. Jedyne co mam w tej kwestii do powiedzenia, to to, że polska idea narodowa i polska polityka narodowa, jako sprawy ogólnonarodowe, muszą być podporządkowane interesowi (ekonomicznemu, politycznemu i demograficznemu) całej wspólnoty narodowej i służyć całej wspólnocie narodowej. Nie mogą być zawłaszczane przez agresywnych fanatyków żadnego światopoglądu, wmawiających, że ich grupa wyznaniowa (/bezwyznaniowa) ma monopol na polskość.
 6. opolczykpl 19 października, 2013 o 6:04 pm

  „Wolną polskę” prowadzi przede wszystkim admin „Stop syjonizmowi”. Ulicki tam nie ma wiele do powiedzenia. To „SS” prowadziło pod wpływem Pająka i pejsatych „prawdziwych Rosjan” wściekłą antyputinowską nagonkę. Tego admina – Tomka – znam. Pomagał mi w (oprawa graficzna) prowadzić pierwszy blog Poliszynela, po tym, jak sam zlikwidował jego pierwszy blog – Judeopolonię.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: