Polska Myśl Narodowa

Witryna Polska Myśl Narodowa stawia sobie za cel tworzenie i popularyzację opracowań na następujące tematy: interes narodowy Polaków w XXI wieku, polska tożsamość narodowa, postawa narodowa (nacjonalizm) kontra pseudopatriotyzm, historia narodu polskiego i jej narodowa wykładnia, ekonomia i zgubny wpływ forsowania neokolonialnego kapitalizmu na losy narodu, kapitalizm neoliberalny a demografia, cenzura i manipulacje socjotechniczne w Internecie. <!– naSSsDkNe6tDO2ACMtRb5IoMRwo –>

Jedwabne – ostatni świadek: Jerzy Laudański. Apel o wsparcie produkcji filmu dokumentalnego o Jedwabnem.

Wstęp

Niniejszym tekstem nasza redakcja chciałaby się, na miarę naszych możliwości, przyłączyć do wielu innych patriotycznych i narodowych stron, które wspomagają twórców najnowszego filmu dokumentalnego o zbrodni Jedwabnem, powstającego pod kierownictwem Bohdana Poręby. Film ten byłby pierwszą większą próbą walki multimedialnej o odkłamanie tego epizodu polskiej historii, walki z paszkwilami pokroju „Pokłosia” czy bredniami pseudodokumentalnymi Agnieszki Arnold.

Bohdan Poręba, zbierając materiały do filmu, dotarł do jednego z ostatnich żyjących świadków wydarzeń, Jerzego Laudańskiego (skazanego na 15 lat więzienia na podstawie wymuszonych torturami UB zeznań w farsie procesu w Łomży w 1949 r., por. Co zapomniano Polakom powiedzieć o procesie łomżyńskim?). Przeprowadził z nim godzinny wywiad, który zamieszczamy poniżej w dwóch częściach. Liczymy, że zapoznanie się z poniższym wywiadem nie tylko dostarczy czytelnikom wiedzy o prawdziwym przebiegu zbrodni w Jedwabnem i prawdziwych jej sprawcach, ale także zmotywuje do wsparcia inicjatywy B. Poręby, dzięki której prawdę poznają setki tysięcy Polaków.

Z góry dziękujemy

Redakcja Polskiej Myśli Narodowej.

Jedwabne – ostatni świadek: Jerzy Laudański (1)

Jedwabne – ostatni świadek: Jerzy Laudański (2)

„Obronić Prawdę” – List otwarty do Polek i Polaków

„Obronić Prawdę”. Taki tytuł będzie nosił film Bohdana Poręby o Jedwabnem. Nasza propozycja odnośnie tytułu filmu została przez reżysera przyjęta jako logiczna konsekwencja wydanej przez Fundację Polskie Gniazdo w 2010 roku książki „Obronić Polskość”, będącej podsumowaniem 75 lat życia, szczerze kochającego swoją Ojczyznę wybitnego Polaka, wybitnego reżysera filmowego i teatralnego, harcerza oraz działacza społecznego i politycznego, członka rady Fundacji Polskie Gniazdo – Bohdana Poręby.

W tytule zawiera się cały sens tego filmu, mającego na celu pokazanie w sposób obiektywny i prawdziwy, dokonanego w dniu 10.07.1941r. niemieckiego mordu na kilkuset mieszkańcach Jedwabnego, narodowości żydowskiej.

Ponieważ skala różnych fałszerstw historii i ich późniejszego wykorzystywania do realizacji bieżących celów politycznych i gospodarczych ma stałą tendencję wzrostową, obrona prawdy dotycząca polskiej historii jest obecnie realizacją naszych elementarnych interesów narodowych, obrony naszej godności i chrześcijańskich wartości zawartych w triadzie PRAWDA-DOBRO-PIĘKNO.

Jednocześnie film ten byłby początkiem procesu rehabilitacji nieprawdopodobnie skrzywdzonych przez oprawców stalinowskich, braci Zygmunta i Jerzego Laudańskich, na których pod groźbą utraty życia wymuszono w łomżyńskim UB, w 1949r fałszywe zeznania, a tym samym rehabilitacji w imię prawdy, wszystkich niesprawiedliwie osądzonych.

Fundacja Polskie Gniazdo jest statutowo zobowiązana do organizowania obywatelskiego mecenatu nad kulturą narodową, na fundamencie nauczania Jana Pawła II ,zawartym w jego testamencie dla Polaków – „Pamięć i Tożsamość”. Otwieramy niniejszym możliwość wpłat darowizn dla darczyńców pragnących wesprzeć ideę obywatelskiego mecenatu nad kulturą narodową, a konkretnie wesprzeć finansowo projekt filmu o Jedwabnem „Obronić Prawdę”.

W chwili obecnej istnieją dwie możliwości wsparcia filmu „Obronić Prawdę” w reżyserii Bohdana Poręby:

 1. Przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2012 na rzecz Fundacji Polskie Gniazdo:
  50-433 Wrocław, ul. Gen. Ignacego Prądzyńskiego 26B
  KRS: 0000252071
 2. Wpłata darowizny na konto bankowe Fundacji Polskie Gniazdo w PKO BP S.A.Oddział we Wrocławiu
  Nr konta: 37 1020 5242 0000 2702 0162 5854.
  Odbiorca wpłaty: Fundacja Polskie Gniazdo
  Adres odbiorcy wpłaty: 50-433 Wrocław, ul. Gen. Ignacego Prądzyńskiego 26B
  Opis wpłaty: Darowizna na film „Obronić Prawdę” – obywatelski mecenat nad kulturą narodową.

W niedalekiej przyszłości przewidujemy wprowadzenie cegiełek na sfinansowanie produkcji filmu „Obronić Prawdę”, w kwocie 200 zł, w postaci certyfikatu imiennego wraz z książką „Obronić Polskość”, w której to na stronach 360-367 znajduje się opis wymuszania fałszywych zeznań przez Urząd bezpieczeństwa w Łomży na braciach Laudańskich.

Zwracamy się z apelem do polskich Fundacji i Stowarzyszeń w kraju i poza jego granicami, a także polskich firm i osób fizycznych o masowe przyłączenie się do współtworzenia filmu, który powinien być tak samo ważny w historii Polski i polskiego kina jak filmy „HUBAL”, „POLONIA RESTITUTA”, czy „ZMARTWYCHWSTANIE”

OBROŃMY RAZEM PRAWDĘ!

Jerzy Ziomek – Przewodniczący Rady Fundacji Polskie Gniazdo
Marian Jakubiszyn – Prezes Zarządu Fundacji Polskie Gniazdo

fundacja@polskiegniazdo.pl, http://www.polskiegniazdo.pl, tel. 71 341 53 91

Do wiadomości:
1) Bohdan Poręba
2) Nowy Ekran – redaktor naczelny p. Tomasz Parol
3) Media, Stowarzyszenia, Fundacje, osoby fizyczne w Polsce i na świecie

http://www.polskiegniazdo.pl

List Waleriana Dąbrowskiego do dyr IPN w Białymstoku, Barbary Bojaryn – Kazberuk w sprawie umorzenia śledztwa na oprawcach i oszczercach, których kłmstwa doprowadziły do bezpodstawnego skazania braci Jerzego i Zygmunta Laudańskich

Przesyłam, z prośbą o pomoc w rozpowszechnianiu.
Bohdan Poręba.

Walerian Dąbrowski
2013. STY. 30
94 NASSAU AVE. 352
B’klyn, N.Y. 11222
walerianda@gmail.com
http://gazetawarszawska.com/2013/01/21/jedwabne-ostatni-swiadek/

INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ

oddział w Białymstoku

Pani dyr Barbara Bojaryn – Kazberuk

Na ręce dyrektora Oddziału IPN-u w Białymstoku, pani Barbary Bojaryn – Kazberuk składam monit dotyczący natychmiastowego unieważnienia stalinowskiego wyroku ciążącego na braciach Jerzym i Zygmuncie Laudańskich. Szczytem bezprawia oraz potwarzą wobec całego narodu polskiego była wizyta Waszego prokuratora, który prowadził śledztwo przeciwko jednemu z katów w/w Braci, u Jerzego Laudańskiego dwa lata temu. Umorzenie tego śledztwa z powodu naturalnej śmierci kata i pozostawienie ważności wyroku oskarżającego ofiary o kolaborację z niemieckim okupantem, na podstawie pomówień trzech prymitywnych zeznań, stronniczych świadków / dwie analfabetki i funkcjonariusz UB / których zeznania są wymuszone i niewiarygodne z litery prawa, okryły hańbą cały IPN, powołany do naprawy krzywd dokonanych na narodzie polskim. Dlatego też zwracam się do Pani, do nowo mianowanego dyrektora tego Oddziału o nadanie natychmiastowego trybu postępowania ze wzgl. na bardzo podeszły wiek pokrzywdzonych, celem natychmiastowej rehabilitacji obu Braci i zmycia hańby ciążącej na Waszym Oddziale. Hańby za ukrywanie prawdy dot. skazania więźnia hitlerowskich Obozów Zagłady i Jego brata patrioty Jeszcze cięższy zarzut ciąży na Waszym Oddziale z powodu ukrywania hitlerowskich oprawców, którzy dokonali okrutnego mordu w Jedwabnem na ludności Polskiej i żydowskiej. Pozwalając zdziczałej i zagubionej moralnie gawiedzi przypisywać tę zbrodnię Polakom. Nie pobieracie bardzo wysokich uposażeń za fałsz i szkalowanie mojego Narodu i Ojczyzny ale za weryfikowanie zbrodni dokonanych na Polakach. Oczekuję nie rychłego ale natychmiastowego oczyszczenia Braci Laudańskich na podstawie niepodważalnych materiałów dowodowych będących w Waszych rękach.

Walerian Dąbrowski
(-)

One response to “Jedwabne – ostatni świadek: Jerzy Laudański. Apel o wsparcie produkcji filmu dokumentalnego o Jedwabnem.

 1. Bohdan Poręba 15 lutego, 2013 o 11:17 am

  Panie Redaktorze!Jestem zmuszony sprostować. List do białostockiego IPN nie jest mojego autorstwa, tylko red. Waleriana Dąbrowskiego z N.Yorku. który jest wraz ze mną współautorem wywiadu z Jerzym Laudańskim p.t. „Jedwabne Ostatni Świadek”, który Dziennik Polski publikuje.,za co jesteśmy bardzo wdzieczni.Nota bene przeciw naszej akcji juz uruchomili się pieniacze lub dywersanci, którzy uczynia wszystko, by dzielic Polaków.
  ___________________________

  Odpowiedź Redakcji: Przepraszamy za pomyłkę, błąd już został skorygowany.
  Bardzo prosimy o opisanie, jakie działania i przez kogo zostały podjęte by zaszkodzić Panów inicjatywie.

  Odnośnie strony dziennikpolski.com.pl , są to łotry i notoryczni złodzieje tekstów (niniejszy tekst został również ukradziony przez te osoby: dziennikpolski.com.pl/uncategorized/jedwabne-ostatni-swiadek-jerzy-laudanski-apel-o-wsparcie-produkcji-filmu-dokumentalnego-o-jedwabnem/ ), łamiący zasady przedruku, nie podający źródeł, z których pobrali teksty. Złodzieje z „Dziennika Polskiego” okradli również inne osoby, jednak większość nie reaguje, nieliczni, którzy reagują piszą tak, jak Piotr Bein („Dziennik Polski” to jedna ze stron tego samego gangu złodziei tekstów, który okradał go jako polska-gazeta.com , polishgazette.com itp. itd.): http://piotrbein.wordpress.com/2012/10/01/kradziezniki-scyropolskie/
  Sprawa powinna zostać nagłośniona, a działanie gangu – napiętnowane.

  N.K.

%d blogerów lubi to: