Polska Myśl Narodowa

Witryna Polska Myśl Narodowa stawia sobie za cel tworzenie i popularyzację opracowań na następujące tematy: interes narodowy Polaków w XXI wieku, polska tożsamość narodowa, postawa narodowa (nacjonalizm) kontra pseudopatriotyzm, historia narodu polskiego i jej narodowa wykładnia, ekonomia i zgubny wpływ forsowania neokolonialnego kapitalizmu na losy narodu, kapitalizm neoliberalny a demografia, cenzura i manipulacje socjotechniczne w Internecie. <!– naSSsDkNe6tDO2ACMtRb5IoMRwo –>

Kompromitacja NOP i KNP w Wałczu – polemika z nacjonalista.pl

Narodowiec buszując po polskim internecie natyka się na różne wizje patriotyzmu i różne sposoby rozumienia pojęcia „nacjonalizm”. Bardzo często nacjonalizm jest utożsamiany z „antykomunizmem” i wrogością wobec Rosji i Rosjan (i – niestety – właściwie niczym więcej). Postawy wobec Niemców są łagodniejsze, co zaskakuje każdego, kto potrafi liczyć pomordowanych.
Jednym z bardziej groteskowych efektów „antykomunistyczno”- antyrosyjskiego (antysowieckiego) „nacjonalizmu” był happening raportowany na portalu nacjonalista.pl w artykule pod tytułem „Wałcz: komunistyczna okupacja to nie wyzwolenie”. Nie chcę przytaczać w całości artykułu ani dyskusji, jaka tam się wywiązała. Należy jednak wspomnieć o kilku faktach, które są istotne dla całego ruchu narodowego w Polsce – i mogą być pożyteczną nauczką
.

Samo wystąpienie patriotycznej młodzieży przybrało dość szokujący charakter, co zaowocowało określonym komentarzem z mojej strony (patrz zrzut ekranowy linkowany poniżej). Niepokojące jest zachowanie administracji serwisu. Mój pierwszy, krytyczny komentarz został natychmiast usunięty. Kiedy go zamieściłem ponownie – stałem się obiektem niewybrednych ataków, po czym – następnego dnia – zniknęły wypowiedzi atakującego mnie administratora (WT, Wojciech Trojanowski), zarzucającego mi inter alia brak odwagi- oraz obszerne fragmenty moich wpisów. Czy usuwanie własnych wypowiedzi i cenzurowanie cudzych jest aktem odwagi – niech czytelnik sam osądzi, tu zamieściłem zrzut ekranowy strony sprzed interwencji cenzora:
https://myslnarodowa.files.wordpress.com/2012/02/nacjonalista_pl_walcz_17_02_2012_00_13.png (rozmiar: 1,9 MB)
https://myslnarodowa.files.wordpress.com/2012/02/nacjonalista_pl_walcz_17_02_2012_00_13g.png (czarno-biały, rozmiar: 812 KB)

Tytułem wprowadzenia – Deutsch Krone (od 1945: Wałcz) to eks-niemieckie miasto, należące przed II Wojną Światową do III Rzeszy (od 1932 mialo status twierdzy). Cała niemiecka ludność (o polskiej nie znalazłem wzmianek) została w styczniu 1945 ewakuowana do Demmin (za Odrą).
Spójrzmy na fragmenty ulotki, bo te są o wiele bardziej istotne:

„Trzeba mówić prosto i otwarcie: 12 lutego Wałcz nie został wyzwolony; 12 lutego Wałcz znalazł się pod komunistyczną okupacją, bardziej krwawą nawet, niż niemiecka„.


Ten z autorów ulotki, który rozumiał co to znaczy musiał się nieźle śmiać z młodych Polaków, których rękoma zrobił ten happening. Porównanie krwawości „niemieckiej okupacji Wałcza” do „komunistycznej”, której winni są czerwonoarmiści (ulotka: „sowiecką armię, a tym samym zbrodnie, jakich dopuściła sie ona na nas”) jest absurdem. No tak, a od konferencji w Poczdamie – po dziś dzień Wałcz jest okupowany przez „komunistów” (z ulotki wynika, że po dziś dzień, jak za chwilę pokażę). Aby wyzwolić go spod okupacji trzeba go zwrócić „prawowitym właścicielom”, o co wojuje, jak widać NOP. Ciąg dalszy ulotki:

Co roku organizowane są uroczystości, na których sławi się sowiecką armię, a tym samym zbrodnie, jakich dopuściła się ona na nas. To nie tylko obraza pamięci polskich ofiar, pomordowanych przez komunistów.

Proponuję przemyśleć pewien wariant alternatywny. Oto RKKA zatrzymuje się w 1944 na linii Bugu i Stalin podpisuje pokój z Hitlerem. Co się stanie z narodem polskim po rozpadzie koalicji antyhitlerowskiej? Ile lat potrwa wojna i rzeź Polaków na ziemiach pod okupacją niemiecką? Czerwonoarmiści, którzy wyzwolili Polskę spod okupacji niemieckiej nie mieli nic do powiedzenia w sprawie tego, kto i jakie rządy zaprowadzi na ziemiach odtworzonego państwa polskiego. Za to, za krew prostego rosyjskiego żołnierza, który skrócił czas niemieckiego ludobójstwa na Polakach naród polski jest narodowi rosyjskiemu winien wdzięczność. Pamiętając cały czas o tym, kto mordował Polaków w Katyniu. Ktoś, kto pisze o mordowaniu Polaków przez „komunistów” albo chce zakłamać historię, albo przynależność etniczną mordujących. Ciąg dalszy ulotki:

„Kiedy w roku 1989 upadła władza partii komunistycznej wydawało się, że po raz pierwszy my, mieszkańcy Wałcza, my, Polacy, odetchnąć będziemy mogli od krwawej rzeczywistości. Tak się jednak nie stało. System komunistyczny zastąpiony został przez swoją demoliberalną odmianę, która ma w równej pogardzie wszystko co polskie, wolne i niezależne. (…) władze regionu (…) nieprzerwanie kultywują pamięć okupantów.”

Co znaczy, że mieszkańcy Wałcza wciąż nie mogą odetchnąć od „krwawej rzeczywistości” „demoliberalnej odmiany komunizmu”. Na czym ta krwawa rzeczywistość A.D. 2012 polega?

W czasie dyskusji padło jeszcze jedno znamienne stwierdzenie:

Sigurd:

p.e.1984: „Sądzę, że niemieccy rewizjoniści są dumni z postawy młodych polskich narodowców”

– ależ mi argument. Sądzę, że jednak nie są, bo to, że ktoś feruje sprawiedliwe sądy i oddaje Niemcom chociażby to, że masowe wysiedlenia (…) ludności cywilnej były zbrodniami komunizmu (…).

Sigurd właśnie zarobił „pięć piw” od Rudiego Pavelki. Gratulacje. A Polakom przypominam, że „wypędzeń” nie było. Ludność cywilna była ewakuowana planowo na rozkaz władz III Rzeszy (tak właśnie ewakuowano Deutsch Krone(Wałcz) do Demmin w 1945). Ci, którzy nie wykonali rozkazu Hitlera, zostali wysiedleni na mocy konferencji w Poczdamie. Wysiedlenia są więc „zbrodnią komunistyczną” Churchilla, Trumana i Stalina. Polak powinien jednak pamiętać, że polskie ziemie odzyskane należą do Polski wyłącznie dzięki tej „komunistycznej zbrodni” z Poczdamu. A to skłania do pewnej rozwagi w ferowaniu ocen, czym postanowienia konferencji były. Oczywiście fani Rudiego Pavelki są z rozwagi zwolnieni.

Dla zainteresowanych – narodowy publicysta Opolczyk komentuje sytuację o wiele ostrzej:
http://opolczykpl.wordpress.com/2012/02/17/nacjonalista-pl-ciekawe-jakiej-jest-on-nacji/.

Uzupełnienie

Moja ostatnia wypowiedź na serwisie nacjonalista.pl, po której moje konto zostało usunięte
Sigurd: 150 000 ofiar bolszewizmu i 3 miliony nazizmu? Hehehe. A ilu Żydów zginęło?:) Odpowiedź na to pytanie posłużyłaby mi jako papierek lakmusowy odnośnie źródła twoich niestworzonych szacunków, wziętych rodem z encyklopedii peerelowskich.
Rudi Pawełka powinien być twoim wzorem – w końcu bronił Armii Czerwonej przed „polskimi napastnikami”:))

Pisałem o 3 mln etnicznych Polaków, których zamordowali Niemcy. Dane, na których się opieram przytaczam w linkowanym wcześniej artykule porównującym zbrodnie niemieckie z „sowieckimi”. Jeśli Rudi Pavelka ma jakieś powody by bronić Armii Czerwonej (nie znam sprawy), to jeszcze nie znaczy, że Polacy mają się zachowywać bezmyślnie.

WT: Widzę, że Wam dalej chce się dyskutować z piszącym z Niemiec (cóż za bojowa i patriotyczna postawa) znudzonym kolesiem. Szkoda czasu, no ale co kto woli
Sądzę, że z tej dyskusji (której nieco ubyło) wiele osób wyciągnie pouczające wnioski, jak ostrożnym trzeba być w redakcji ulotek i doborze sytuacji, w których dokonuje się manifestacji. Nota bene – ja nie piszę z Niemiec, tylko z sensem.

WT: Ale plus jest taki, że po raz kolejny, jako portal zamieszczający różne informacje, zostaliśmy ŻYDAMI i AGENTURĄ.
Z tego, co mi się wydaje, to została pokazana niestosowność manifestacji i antypolskość tekstu ulotki. To, co z tym zrobić, powinni rozstrzygnąć Polacy, którzy zostali wmanewrowani w ten happening.

WT: Patriota z Niemiec p.e.1984, z niemieckim adresem email oraz jego równie kochający sowiecki but, uppps przepraszam patriotyczni-prawdziwie narodowi, koledzy nam o tym przypomnieli.
Przepraszam, w jaki sposób posiadanie niemieckiego adresu email obala moje argumenty? Gdzie napisałem, że „kocham sowiecki but”? Ja tylko pokazuję, gdzie „nienawiść do sowieckiego buta” jest strzelaniem sobie w stopę – i objawem braku wiedzy politycznej i historycznej.

WT: P.S. Fajnie jest się pośmiać w jedyny wolny weekend w miesiącu. Ci emigracyjni żydożercy i endokomuniści są doprawdy komiczni.
Nie bardzo widzę, w którym miejscu napisałem cokolwiek „żydożerczego”. Jedyne co robię, to przytaczam fakty. Co do „endokomuny” (termin ukuty przez michnikowszczyznę) – nie rozumiem, po co WT wraca do tego wątku, skoro usunął fragment dyskusji o „endokomunie”. Przypominam, że działaczom ZP Grunwald należy się szacunek za to, że próbowali dotrzeć z ideą narodową do jak najszerszego grona Polaków, że próbowali stworzyć ruch narodowy, który miałby szansę zmienić bieg wydarzeń w 1989r. Cytuję: „Gdyby środowiska Grunwaldu przejęły władzę zamiast okrągłostołowej nacji, Polska byłaby dziś w innym miejscu. Dlatego polski narodowiec ma obowiązek oddać tym środowiskom sprawiedliwość. Niepolski narodowiec – powinien działać stosownie do jego interesu narodowego.”.
________________________________
Administrator nacjonalista.pl usunął swoją wypowiedź, którą tu skomentowałem (przytoczyłem ją w całości powyżej, komentując zdanie po zdaniu) i zastąpił ją następująca treścią:
Kliknij aby zobaczyć obraz w pełnych rozmiarach
Poniżej godności nacjonalisty to jest zakłócanie uroczystości na cześć ludzi, którzy polegli, by ziemie odzyskane mogły być polskie. NOP zhańbił ich pamięć. Zakłócanie uroczystości oddających cześć poległym prostym czerwonoarmistom ma być metodą walki z „komunistami”, którzy przyjechali za plecami tych czerwonoarmistów – i często tym czerwonoarmistom strzelali w plecy? A potem – katowali Polaków? Gdzie tu jest choć odrobina sensu?

Zasady Przedruku z serwisu Polska Myśl Narodowa.
Przedruk jest dozwolony, pod warunkami:

  1. podania pierwotnego źródła, niezależnie, czy artykuł znaleziono na stronie myslnarodowa.wordpress.com, czy jako przedruk. Oznacza to, że cytując artykuł przedrukowany z serwisu Polska Myśl Narodowa należy podać na liście źródeł na pierwszym miejscu:
    myślnarodowa.wordpress.com
    lub pełny adres internetowy, np.:
    https://myslnarodowa.wordpress.com/2012/02/17/cenzura-google-ukrywa-polakom-nie-wolno-znalezc-w-internecie/
  2. niedokonywania skrótów ani zmian w tekstach i plikach graficznych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: