Polska Myśl Narodowa

Witryna Polska Myśl Narodowa stawia sobie za cel tworzenie i popularyzację opracowań na następujące tematy: interes narodowy Polaków w XXI wieku, polska tożsamość narodowa, postawa narodowa (nacjonalizm) kontra pseudopatriotyzm, historia narodu polskiego i jej narodowa wykładnia, ekonomia i zgubny wpływ forsowania neokolonialnego kapitalizmu na losy narodu, kapitalizm neoliberalny a demografia, cenzura i manipulacje socjotechniczne w Internecie. <!– naSSsDkNe6tDO2ACMtRb5IoMRwo –>

Fora fałszywych prawd – i z góry zaplanowanych autorytetów

Projekt fałszywego forum (lub „platformy blogerskiej”) nazwijmy mianem „Projekt Zion”. Idea takiego projektu polega na tworzeniu fikcyjnego miejsca, gdzie można poznać „prawdę”. Chodzi o odfiltrowanie ze społeczeństwa osób „poszukujących” – i wysłanie ich na z góry zaplanowane manowce (Zion był enklawą fikcyjnej wolności – elementem systemu zniewolenia, jego stabilizatorem – w trylogii Matrix).

Każde środowisko „poszukiwaczy prawdy” powstające w efekcie realizacji „Projektu Zion” jest nową społecznością, w której musi się wyłonić jakaś hierarchia. O tej hierarchii decydują wiarygodność, kompetencje, umiejętność argumentacji itp. Jeżeli każde kolejne miejsce „poszukiwania prawdy” będzie dostatecznie szybko zniszczone, nie pojawi się hierarchia, wiarygodność wypowiedzi będzie trudna do ocenienia dla nowych lub niezgranych „forumowiczów”, czas ludzi zostanie zmarnowany (chodzi o zapobieganie powstawaniu „instytucji” społecznych/oddolnych – dlatego takie fora musiałyby być systematycznie niszczone).
Ostatnimi przypadkami wykorzystania tej metody były salon24, Nowy Ekran – i może jakieś niszowe fora o katastrofie w Smoleńsku. W takich nowych społecznościach łatwo kreować fikcyjne autorytety – poprzez promowanie ich wypowiedzi i spychanie innych na n-tą stronę (salon24 jest pod tym względem ekstremalnym złem – wypowiedzi starsze niż kilka godzin są tam praktycznie niedostępne, zaś kilka osób – agentura i pożyteczni idioci – są ciągle promowani).

Najciekawszy etap przedsięwzięcia typu Zion to jego destrukcja – społeczność jest albo zalana nieistotnymi treściami, zaś istotne są topione w pomyjach (prawda2.info), albo – pojawia się bardzo silna moderacja, dopuszczająca do głosu bardzo wąskie (z góry przewidziane) grono osób – plus głosy przypadkowe, które nie staną się „autorytetami” (takie „komety”/ „piękności dnia”/”gwiazdy wieczoru”), służą wyłącznie do dostarczenia pozoru „różnorodności”. Czyli mamy – po okresie „twórczego chaosu”, który zwabił ludzi – realizację pierwotnego celu propagandowego – w wygenerowaną społeczność wstrzelono w sposób kontrolowany kastę mówców. Zdaniem blogera mocniejszy.wordpress.com również Fronda jest takim „Projektem Zion”*.

Dodano 19 IV 2012
______________
* Okazuje się, że tekst „Antypolska cenzura na Frondzie” został usunięty przez autora, resztki argumentacji z usuniętego tekstu są dostępne na jego blogu tu: Lustrzany blog mocniejszego.

10 responses to “Fora fałszywych prawd – i z góry zaplanowanych autorytetów

 1. poganin 11 lutego, 2012 o 9:02 am

  „Mocniejszy” skarżył się na cenzurę na Frondzie – co jest prawdą, bo 1,5 roku temu ocenzurowała Fronda mój wierszyk o pomnikowaniu Polski kaczyzmem na fali Smoleńska, przez co mój blog tam zlikwidowałem. Ale Mocniejszy sam cenzurę stosuje.
  Pod jego tekstem
  http://mocniejszy.wordpress.com/2012/01/29/polska-mialaby-80-milionow-ludnosci-gdyby-nie-wojna/
  włączyłem się do dyskusji. Na jego komentarz z 31 stycznia (o gdybaniu) odpowiedziałem w ten sposób:

  „Widzę, że Pana emocje ponoszą, i trochę urażona duma…
  A to przeszkadza w logicznym myśleniu. Emocje za sprawą neurotransmiterów blokują korę mózgową

  Aby zrozumieć przeszłość, należy ją znać. No to niech Pan pisze o prawdziwej, nie fałszowanej historii. Zaglądając przy tym to informacji ukrywanych za kulisami. Np. o tym, że Hitlera do władzy wypromowała światowa lichwa. Wiedzieli, że nienawidzi on żydo-bolszewizmu i że ruszy na ZSRR. Nie przewidzieli jedynie, że najpierw (po Polsce) zaatakuje Francje, a nawet Anglię.

  W opracowywaniu strategii, w planowaniu czy pracy detektywistycznej zakłada się przeróżne ewentualności, opracowuje przeróżne warianty biegu wydarzeń, stawia hipotezy robocze – bazując na faktach, a nie na czczym gdybaniu.

  Gdybanie zaprezentowane przez Pana jest w mojej ocenie zabijaniem czasu. Równie dobrze można gdybać – co by było, gdybyśmy przegrali bitwę pod Grunwaldem, albo gdyby kometa nie unicestwiła 65 mln lat temu dinozaurów? Zajęcie ciekawe – i owszem – ale bezproduktywne.

  Co do edukacynych treści na Pańskim blogu…

  Akurat wątek o katastrofie smoleńskiej
  http://mocniejszy.wordpress.com/zagadka-smolenska/
  zdradza wszelkie oznaki pozostawania przez Pana pod wpływem hasbary. Bo to jej zależy na nagłaśnianiu śledztwa.

  W ramach edukacji przypomnę Panu kilka faktów kompletnie ignorowanych w tekstach i filmach, które Pan w związku z katastrofą powklejał.

  – MSZ Rosji proponowało kancelarii prezydęta Kalksteina już miesiąc przed katastrofą inne lotnisko. Kalkstein uparł się na Smoleńsk.
  – MSZ Rosji zaproponowało wobec tego kancelarii prezydęta Kalksteina wzięcie na pokład rosyjskiego nawigatora. Kancelaria Kalksteina nie raczyła nawet na tę propozycję odpowiedzieć.
  – Dlaczego Naczelny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Kalkstein dwa lata po katastrofie w Mirosławcu (zginęło tam dowództwo lotnictwa) na pokład jednego samolotu zaprosił tylu ważnych generałów, posłów i senatorów oraz osób publicznych? Czyż nie powinien za to iść pośmiertnie pod sąd polowy?
  – Dlaczego leciano na ostatnią sekundę? Przecież msza mogła być zaplanowana na 14:00 a nie na 10:00 rano.
  – Dlaczego Kalkstein spóźnił się na odlot o pół godziny – czyżby po to, aby pilot stał pod presją braku czasu?
  – Dlaczego wylatując nie sprawdzono prognozy pogody w Smoleńsku?
  – Dlaczego ignorowano ostrzeżenia wieży w Smoleńsku, jak i ostrzeżenia załogi Jaka?
  – Dlaczego nie posłuchano sugestii wieży w Smoleńsku, aby lądowano gdzieś indziej?
  – Dlaczego leciano w sobotę 10 kwietnia, a nie w dniu państwowego święta ofiar Katynia 13 kwietnia – czyżby po to, aby oszczędzić polskich żydów z Schudrichem na czele? Delegacja „polskich” żydów miała lecieć z Kalksteinem, ale ze względu na lot w sobotę odmówiła wykręcając się szabatem.
  – Kto i z jakiego powodu podsunął prezydętowi Kalksteinowi datę 10 kwietnia – sobotę (czyżby po to właśnie aby oszczędzić delegację żydów) ?
  – Jeden z członków załogi krótko przed katastrofą powiedział (nagrane jest to na taśmach), że jak nie wylądujemy, to „on” będzie zły? Kogo miał ten członek załogi na myśli?
  – Lotnisko w Smoleńsku było wyposażone w przestarzałą aparaturą naprowadzającą. O tym wiedziano w kancelarii prezydęta Kalkstaina. Dlaczego mimo to w warunkach zerowej widoczności Tupulew – łamiąc procedury bezpieczeństwa – zszedł poniżej dopuszczalnego pułapu 100 metrów?
  – Dlaczego przy zerowej widoczności schodził do lądowania na pilocie automatycznym?
  – Dlaczego wyłączone były w kabinie urządzenia sygnalizujące za niski pułap lotu?
  – Dlaczego katastrofalne zaniedbania kancelarii prezydęta Kalsteina zwalane są przez PiS-owców na stronę rosyjską?
  – Dlaczego już w dniu katastrofy w Iraelu bez śledztwa obwieszczono, że był to zamach za którym stoi Putin? I od tego dnia hasbara i użyteczni idioci szczują na Putina.

  Dorzucę jeszcze list otwarty posła Wrzodaka do posła Macierewicza/Singera.

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2010/09/20/zygmunt-wrzodak-do-a-macierewicza/

  Jak edukować – to edukować…”


  Komentarz ten wrzuciłem dwukrotnie ale się do dzisiaj nie ukazał.

  A wczoraj wrzuciłem w wątku
  http://mocniejszy.wordpress.com/2012/02/06/ostrzezenie-przed-wielkim-zamachem-w-2012-roku-w-europie/

  taki komentarz:

  poganin Twój komentarz oczekuje na moderację.

  Karta iluminatów „Combined Disasters” z przesłanki nr 5 już została “zgrana” w Japonii 11/3 2011.
  Wieżyczka na tej karcie iluminatów nie ma nic wspólnego z londyńskim Bib Benem czy Pałacem Kultury w Warszawie.
  Tylko ślepiec widzi w tym jakieś podobieństwo.
  Wieżyczka na tej karcie jest wieżyczką na tokijskim domu towarowym GINZA WAKO.
  A nazwa “kombinowana katastrofa” odnosi się do kombinacji “naturalnego” trzęsienia ziemi, tsunami i katastrofy elektrowni atomowej w Fukushimie zrobionej stuxnetem.

  http://alles-schallundrauch.blogspot.com/2011/03/wurde-mit-japan-die-7-illuminati-karte.html

  Komentarz ten jak na razie nadal jest nieopublikowany.

  Tak więc śmieszne jest zarzucanie przez Mocniejszego Frondzie czegoś, co sam robi. Wszak moje komentarze nie były wpisami trolla, nie były spamami, a tym bardziej nie były obraźliwie czy wulgarne, co uzasadniałoby ich wycenzurowanie.

 2. mocniejszy 11 lutego, 2012 o 3:42 pm

  Na blogu mocniejszy.wordpress.com poruszane są ważne tematy społeczne. Czynione jest to w duchu prawdy, sprawiedliwości i wysokiej kultury, co jest wymagane także od komentujących.

  Nigdy nie kryłem, że popieram dobrą cenzurę i zwalczam złą. Wspomniana „Fronda” uprawiała cenzurę antypolską, syjonistyczną, a jednocześnie pozwalała na opluwanie dyskutantów przez osoby o statusie „świętych krów”.

  Nieprawdę i niekulturalne osobiste wycieczki należy tępić.

  Osoba używająca pseudonimu „poganin” zabrała głos w dyskusji pod tekstem „Polska miałaby 80 milionów ludności gdyby nie wojna!!!” lekceważąco wypowiadając się o znaczeniu liczebności narodu, krytykując komentowany tekst za to, że w ogóle powstał oraz fałszywie sugerując, jakoby blog MOCNIEJSZY nie spełniał funkcji edukacyjnych. Komentarze „poganina” były puszczane dopóki zachowywał w swoich atakach minimum kultury i spokoju.

  Nie mogłem tolerować próby wciągnięcia mnie w kłótnię przy pomocy wycieczek osobistych. Czy „poganin” nie wie, że nie jest grzeczne bezpodstawne (bezargumentacyjne) przypisywanie rozmówcy:
  – ponoszenia przez emocje,
  – urażonej dumy,
  – braku logicznego myślenia,
  – zablokowania kory mózgowej,
  – nieznajomości przeszłości,
  – nie pisania o prawdziwej historii,
  – podawania historii fałszowanej,
  – czczego gdybania w celu zabijania czasu.

  Dlaczego zaczął „poganin” swój komentarz od niekulturalnego ataku na mnie? Dlaczego po kilku zdaniach ubliżania mi przeszedł na temat tragedii smoleńskiej? Dlaczego nie sporządził osobnego komentarza o wydarzeniach smoleńskich pod jednym z licznych tekstów na ten temat? Czy to była prowokacja? Czy po to połączył atak na mnie z tematem smoleńskim, żebym go ocenzurował zgodnie z podanymi na blogu „Zasadami zamieszczania komentarzy” i żeby robił potem ze mnie złgo cenzora? Czy „poganin” jest tylko „kłótnikiem” czy może prowokatorem niszczącym niezależne blogi? Tego nie wiem. Ale po jego zachowaniu mam prawo publicznie zadać takie pytania.

  Co ten człowiek sobie wyobrażał? Że naubliża mi na moim blogu, a ja to opublikuję? Powinien był przeczytać tekst, którym zacząłem blogowanie na WordPressie – „Na swoim” (9 Luty 2011):

  „Blogowanie na Frondzie ma tą zasadniczą wadę, że bloger nie posiada możliwości kasowania pojedynczych komentarzy czytelników, choćby były najbardziej obraźliwe, gorszące, kłamliwe czy w ogóle nie związane z tematem. Może tylko skasować wpis początkowy wraz ze wszystkimi komentarzami. Ogranicza to możliwości obrony przed nieprawdą, wulgarnością i spychaniem dyskusji na tematy zastępcze. Albo trzeba cierpliwie znosić wszelkie niedorzeczności i niegodziwości, albo próbować ripostować i udowadniać w nieskończoność, że czarne nie jest białe. Jednak mając przeciw sobie patologicznych trolli albo propagandzistów nie sposób w pojedynkę przeciwstawić się ich gadulstwu i nawet najlepsze argumenty giną w zalewie spamu. Uczciwy bloger nie może godzić się, by czyniono z niego przynętę na czytelników poszukujących prawdy, którzy po zwabieniu dobrym artykułem są zaczadzani złymi komentarzami.

  WordPress daje blogerowi władzę nad własnym blogiem. Komentarze są publikowane dopiero po jego akceptacji, więc może dopilnować, by nie narażać czytelników na zgorszenia”.

  • poganin 11 lutego, 2012 o 10:02 pm

   A może tak Mocniejszy zacytuje moje „niekulturalne ataki” na niego?
   I pokaże cytując moje słowa, gdzie mu „ubliżałem”?

   Poddałem w wątpliwość sens jego gdybaniny. Nie wyrażałem się lekceważąco o znaczeniu liczebności narodu (Chiny mają z tym problem i woleliby, aby był ich ileś tam milionów mniej) stwierdzając jedynie, że ilość niekoniecznie oznacza wyższą jakość.
   Amerykanów jest 300 milionów – i co? Są wolnym i suwerennym narodem? Czy są niewolnikami banksterów jak my?

   A z edukacją to sporo tekstów Mocniejszego ma się na bakier. Raczej można o nich mówić – indoktrynacja i propaganda – jak choćby jego wątki smoleńskie.

   • p.e.1984 11 lutego, 2012 o 10:10 pm

    Panowie, proszę tu nie boksować interpersonalnie. To bardzo szkodzi sprawie narodowej, dyskusji i tej witrynie. Proszę starać się komentować adekwatnie do tematu – i mieć na względzie, że czytelnika takie zwady zapewne nie obchodzą. Proszę kontynuować konflikt drogą mailową.

    Kolejne komentarze dotyczące prowadzonego sporu zostaną ocenzurowane z powodu braku związku z komentowanym artykułem. Proszę o produktywne i konstruktywne alokowanie Panów czasu.

 3. poganin 11 lutego, 2012 o 11:25 pm

  Ja nie szukam konfliktu. Jestem gotów do poważnej dyskusji. Zauważyłem jedynie, że Mocniejszy skarży się na cenzurę a sam ją bez uzasadnienia stosuje.
  Dla mnie sprawa narodowa jest priorytetem. Do niej należy obecnie przede wszystkim edukacja.
  Dyskusji i sporów niestety nie unikniemy.
  Chodzi jedynie o to, aby były one merytoryczne. No a merytoryczną sprawą jest to, co i jak możemy teraz zrobić, aby w obecnej sytuacji, gdy jest nas tyle a tyle milionów, poprawić sytuację Polski i Polaków. Gdybaniem o 80 milionach niczego nie poprawimy. Tym bardziej nie poprawimy naszego losu zajmując się śledztwem smoleńskim. To wystarczająco aktywnie robią PiS-owcy niepotrzebnie absorbując tą sprawą uwagę Polaków.
  Nie ma w tych wypowiedziach żadnych osobistych wycieczek pod adresem Mocniejszego. Są to po prostu konkretne stwierdzenia.

 4. poganin 13 lutego, 2012 o 9:03 am

  Mój ostatni komentarz nie przepuszczony przez admina był w sumie związany z tematem tego wątku: „Fora fałszywych prawd – i z góry zaplanowanych autorytetów”.
  Tak więc uporu admina nie rozumiem.
  Bo ostatecznie o tym mieliśmy tutaj dyskutować…

  p.e.1984: Publikuję wpisy dla świętego spokoju. Niech każdy czytelnik sam sobie oceni, czy są na temat – i warte lektury. Jeszcze raz apeluję o wypowiadanie się na temat.

 5. poganin 13 lutego, 2012 o 10:16 pm

  Sam Pan napisał w tekście:
  „Ostatnimi przypadkami wykorzystania tej metody były salon24, Nowy Ekran – i może jakieś niszowe fora o katastrofie w Smoleńsku.”

  Mocniejszy niby patriota, ale dział o katastrofie rozbudowywuje.
  http://mocniejszy.wordpress.com/zagadka-smolenska/
  A przecież katastrofa jest nagłaśniana celowo przez agenturę i kontynuowana przez „użytecznych idiotów”.
  No więc – czy Mocniejszy to forum patriotyczne, bo czołówkę ma pięknie i patriotycznie oplakatowaną, czy to forum fałszywych prawd, a przynajmniej częściowo dezinformacyjne?

  Wypowiedź została opublikowana po protestach „poganina” w sprawie cenzury. Administracja „Polskiej Myśli Narodowej” dystansuje się od ocen witryny mocniejszy.wordpress.com, jednocześnie zaznaczając, że katastrofa w Smoleńsku jest wykorzystywana w kampaniach socjotechnicznych o niejasnej dla polskiego interesu narodowego roli.

 6. p.e.1984 11 marca, 2012 o 9:08 am

  Cytowane za: http://marucha.wordpress.com/2012/03/10/geopolityczne-tlo-katastrofy-smolenskiej/#comment-150125
  Robol napisał:
  Trochę na boku głównego tematu ale…
  Kto jeszcze miał złudzenia co do “Niezależnej” (http://niezalezna.pl/ – p.e.1984) – niech to przemyśli.
  Dodałem w jednym z artykułów komentarz (do innego komentarza) o takiej treści:

  “Czy chciałbyś więcej takich cytatów?

  ‘Nasza rasa jest Rasą Mistrzów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.’

  Menachem Begin
  Premier Izraela
  Laureat Pokojowej Nagrody Nobla”

  Jak to dosyć często się zdarza w tamtych stronach, komentarz nie przeszedł cenzury. Przypomniałem sobie poprzedni, który również nie przeszedł a dotyczył ś.p. Lecha Kaczyńskiego. Pisałem wtedy, że będę mu pamiętał takie wpadki jak ten ze wstrzymaniem ekshumacji w Jedwabnem, reaktywowanie nielegalnej od czasu przedwojennego masońskiej loży “B’nai B’rith”, Podpisanie traktatu lizbońskiego i chęć sprowadzenia nam na karki armii roboli z za wschodniej granicy, który to zamiar spalił na panewce a także oddanie władzy w ręce PO (jak sądzę zarzut oddania władzy dotyczy J. Kaczyńskiego, a nie L. Kaczyńskiego – p.e.1984).

  W obu przypadkach moje wypowiedzi były stonowanie i bez cienia wulgaryzmu, za to w pozostałych komentarzach internauci sobie nie żałowali a moderatorzy nie widzieli w tym nic zdrożnego. Zastanawiam się więc – co takiego jest w tych moich wypowiedziach – żeby je tak traktować?

  Moim zdaniem jest to po prostu prawda. Nic tylko czyste fakty i żadnych opinii. Przecież określenie “nie zapomnę” to jeszcze nie opinia. Kim więc są moderatorzy Niezależnej? Jaki cel im przyświeca? Skoro nie tolerują wspominania faktów stawiających w niekorzystnym ale obnażającym prawdę świetle Żydów i byłego prezydenta?

  Czy nie jest to czasem tak, że przechodzą tylko prorządowe wpisy oraz te które można oskarżyć o antysemityzm, lub kompletnie nic nie znaczące?

  • Robol 11 marca, 2012 o 9:51 pm

   We wpisie, który Pan zacytował napisałem o oddaniu władzy, ale na „Niezależnej” – jeśli mnie pamięć nie zawodzi – pisałem konkretnie o rozwiązaniu sejmu przez L. Kaczyńskiego. Nawet dziecko mogło przewidzieć co stanie się z koalicją PiS-LPR-Samoobrona. Zatem oceniam to jako celowe oddanie władzy.

 7. p.e.1984 22 września, 2012 o 7:20 pm

  [Ciekawy komentarz użytkownika Moherowy (źródło: http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/inwigilacja-blogosfery-czy-jej-kanalizacja.html )]

  p.e.1984 napisał:
  Ręczne zarządzanie polskim internetem trwa od lat – projekt zion
  Ręczne zarządzanie polskim internetem trwa od lat.Fora fałszywych prawd – i z góry zaplanowanych autorytetów

  Projekt fałszywego forum (lub “platformy blogerskiej”) nazwijmy mianem “Projekt Zion”. Idea takiego projektu polega na tworzeniu fikcyjnego miejsca, gdzie można poznać “prawdę”. Chodzi o odfiltrowanie ze społeczeństwa osób “poszukujących” – i wysłanie ich na z góry zaplanowane manowce (Zion był enklawą fikcyjnej wolności – elementem systemu zniewolenia, jego stabilizatorem – w trylogii Matrix).

  Czy salon24, Nowy Ekran i Fronda to „projekt Zion”? >>>

  Moje ostatnie doświadczenia (mój blog na Nowym Ekranie zamknięto po zaledwie JEDNYM artykule!, po tym samym artykule (który prawdopodobnie dostrzeżono z opóźnieniem) – ukryto całego mojego bloga i wszystkie komentarze na Salon24). Więcej szczegółów o tej sprawie: Fałszywi patrioci i Michalkiewicz zdemaskowani – Nowy Ekran kryje swoich

  Moherowy (2012-08-26 00:26:18) napisał:
  p.e.1984

  Z całym szacunkiem, ale do Nowego Ekranu, Salonu24 oraz Frondy, zdecydowanie należy dodać Niepoprawnych, którzy najbardziej korespondują z terminem użytym przez Pana, a brzmiącym „Projekt Zion” (nawet barwy pasują jak ulał).
  S24 nigdy się nie krył ze swoją przynależnością i dzielenie banami na prawo i lewo, to odwieczna praktyka w tamtym środowisku, ale należy zwrócić uwagę, że S24, to tylko formacja pośrednia.
  Docelowym punktem zbornym osób niepokornych, są jak wspomniałem Niepoprawni.
  Bardzo powszechnym zjawiskiem na tym portalu jest lądowanie zbanowanego delikwenta na S24, i rozpisywanie się zaraz po wylądowaniu, jak to go strasznie potraktowano na S24, bądź też na jakimś innym portalu i wówczas następuje „przygarnięcie” takiej postaci i stworzenie iluzji, że jest ona wśród swoich.
  Niepoprawni to prekursor kanalizacji niepokornego środowiska.
  Socjotechnika stosowana tam polega na tym, ze możesz wypisywać co ci się podoba, ale tylko tam i na tym polega kanalizacja o której mowa.
  Jednak nie dotyczy to wszystkich i trzeba wiedzieć, że system działa także w drugą stronę, ale tylko w przypadku poszczególnych osób.
  Kto mi powie dlaczego na Niepoprawnych nie ma Ściosa, dlaczego nie ma FYMa, dlaczego nie ma Rolexa, a wiadomo jest, że wszyscy z nich niegdyś tam publikowali, no dlaczego?
  Wymieniłem jedynie trzech blogerów, a zapewniam, że jest ich dużo, dużo więcej.
  Nie wszyscy pasują do standardów tam panujących.
  Tam prawo bytu mają przygłupawe teksty pozbawione zazwyczaj jakiejkolwiek treści.
  Publikuje tam kilka wspaniałych osób, ale ich historyczno-patriotyczne teksty uznawane są za mało szkodliwe.
  Tak więc pomiędzy dwiema skrajnościami czyli pomiędzy S24 i Niepoprawnymi, należało zastosować swoisty katalizator w postaci Nowego Ekranu, który z powodzeniem skupił część blogerów, niepasujących ani do S24, ani do Niepoprawnych.
  Z tym wszystkim, to nie jest prosta sprawa i analiza szczegółowa wymaga obszernego tekstu, ale nie chcę o tym pisać.
  Troszkę inaczej sprawa ma się z Frondą, gdyż ta jest wyspecjalizowana jednostka w kanalizowaniu środowiska stricte katolickiego, ale dzisiaj to już chyba nawet ministranci wiedzą, czym pachnie, a raczej śmierdzi Fronda.

  Pozdrawiam!

  PS Proszę uprzejmie, aby nikt mi nie sugerował, iż FYM zwariował, bo jestem już dużym chłopcem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: